V šotoru se pogosto pojavi kondenzacija, še prav posebej ob prehodu ohlajanju zraka ali slabšem prezračevanju notranjosti.
Outwell šotori so izdelani v skladu z najvišjimi standardi iz z uporabo najboljših materialov, ki so na voljo na trgu danes. Podjetje Outwell uporablja visoko kakovostni bombaž in poliester, ki je nepremočljiv in diha. Vsi Outwell poliesterski in bombažni šotori zagotavljajo nepremočljivost in dihanje. Visoko kakovostni materiali omogočajo, da imajo šotori Outwell najboljše lastnosti za uporabo pri kampiranju.
Pred prvo uporabo šotora
Pri postopku izdelave se lahko zgodi, ker je šivanka večja od niti, da se poznajo večje luknje. Ampak brez skrbi. Material niti je narejen tako, da ko pride v stik z vodo nabrekne in nit zatesni luknje. Zato je priporočljivo pred prvo uporabo šotora, doma ob suhem vremenu z vrtno cevjo "operete" šotor. To je najbolje storiti v toplem dnevu, da se lahko vaš šotor hitro posuši in lahko, če je potrebno, postopek ponovite.
Puščanje in kondenz
Vodoodbojen premaz tkanine omogoča hitro odstranjevanje oziroma odtekanje vode iz zunanje površine šotora. Po zelo dolgotrajni uporabi, se ta premaz obrabi, a ne ovira splošne učinkovitosti šotora-tkanine. Predlagamo tudi, da ga ponovno nanesete s pomočjo sredstev, ki so na voljo v vseh kamping trgovinah.
Velik izziv tako novincem kot tudi preizkušenim šotoristom je kondenzacija. Ko topel zrak v šotoru zadene relativno ohlajeno oziroma hladno tkanino šotora, se vlaga v notranjosti kondenzira v tekočo obliko, kar lahko povzroči kapljice ali nekaj deset mililitrske lužice. Nabiranje vlage na notranji strani šotora namreč pogosto ustvari vtis, da šotor pušča padavinsko vodo. Temperatura zraka v šotoru namreč, sploh ob pospešenem ohlajanju vremena, še vedno ostane nekoliko višja od okolice: notranji prostor tako ostaja topel in vlažen tudi zaradi ljudi, grelnikov, vlažnega perila ter slabega prezračevanja.
Ob tem velja poudariti, da so zunanje površine šotorov precej vodoodbojne in praviloma zadržujejo padavinsko vodo (seveda, napake v materialih niso povsem izključene), zato vsako nabiranje vode na tleh šotora še ne pomeni napake v materialu in prepustnosti padavinske vode. Kot še posebej priporočajo številni proizvajalci šotorov, se v deževnem vremenu NE dotikajte zunanjih površin šotora, hkrati pa poskrbite za občasen nanos proizvajalčevih sredstev za vodoodbojno zaščito (varjenih) šivov tudi v okolici zadrg in klinov. Ti elementi predstavljajo največjo tenzijsko obremenitev in jih je zato potrebno res skrbno vzdrževati.
Več priporočil lahko najdete na spletni strani Outwell